Strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych i reklamowych - zgodnie z Polityką prywatności. Pliki cookies można kontrolować w ustawieniach przeglądarki internetowej.

×

Sprawdź najczęściej zadawane pytania:

Jaka jest różnica pomiędzy standard, premium i high quality?

Jakie terminy realizacji zleceń oferuje drukarnia?

Na czym polega opcja ekspresowej realizacji zlecenia?

 

Jaka jest różnica pomiędzy standard, premium i high quality?

Obecnie w naszej drukarni wielkoformatowej można zamówić wydruk w trzech jakościach do wyboru: standard, premium i high. Poniżej prezentujemy informacje na temat tych trzech jakości druku wielkoformatowego.

Standard quality

Druk wielkoformatowy w technice hard solwent o przemysłowej jakości. Wydruki są wtrzymałe na warunki zewnętrzne oraz promieniowanie UV. W zamian za najwyższą trwałość druk ma większą kroplę atramentu (punkt rastrowy) i przy tej jakości osiąga rozdzielczość druku 360 dpi. Jest to druk dwukierunkowy w 3 lub 4 pasach, idealny na zastosowania wielkoformatowe do kampanii zewnętrznych. 

Zalecane do następujących materiałów wielkoformartowych: banery reklamowe, siatka mesh, papier blueback.

 

Premium quality

Druk wielkoformatowy w technice hard solwent o najwyższej jakości, odporny na działanie warunków atmosferycznych i promieniowanie UV. Druk charakteryzuje się wysoką trwałością, a rodzielczość druku w tej jakości wynosi 720 dpi i pozwala na osiągnięcie kompromisu pomiędzy wytrzymałością i estetyką wydruku. Maszyna drukuje jednokierunkowo w 4 lub 6 pasach. 

Druk w tej jakości polecamy zarówno do zastosowań wielkiego, jak i mniejszego formatu na materiałach typu: banery reklamowe, siatka mesh, folie samoprzylepne (ekspozycje zewnętrzne długoterminowe)  i papier plakatowy .

Uwaga: druk hard solwent może być z powodzeniem eksponowany w miejscach nasłonecznionych w okresie do kilku lat, jednak zróznicowane warunki atmosferyczne i fizyczne (opady, wiatr, ścieranie, bliskość drogi szybkiego ruchu, piasek itp.) mają znaczący wpływ na ten okres. Przez ich działanie może on zostać zarówno skrócony, jak i wydłużony. Dlatego, dla jeszcze większego wzmocnienia odporności na te czynniki, nasza drukarnia wielkoformatowa zaleca pokrycie reklamy laminatem. Dzięki temu wydruki wielkoformatowe osiągną podwójnie wyższą trwałość. 

 

High quality

Druk w technice mild solwent o najwyższej jakości i bardzo wysokiej rozdzielczości od 1440 dpi do jakości fotograficznej. Farby stosowane w przypadku tej techniki mają jednak niską zawartość cykloheksanolu i są mniej odporne na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV i ścieranie. Dlatego druk w tej jakości zalecamy do zastosowań wewnętrznych oraz druku jakościowego, przy długoterminowych ekspozycjach zewnętrznych zalecamy użycie laminatu. Czas blaknięcia wydruku mild solvent spowodowany działaniem promieni słonecznych może być bardzo różny, jest uzależniony od warunków atmosferycznych i fizycznych panujących w miejscu ekspozycji (opady, wiatr, piasek, ścieranie, bliskość drogi szybkiego ruchu itp.), może wynosić od roku do kilku lat. Zalaminowanie wydruku dwukrotnie zwiększa jego trwałość.

Polecamy do druku: banerów reklamowych, rollupów,  folii (szczególnie przy wydrukach reklam na pojazdach), papieru plakatowego, papieru fotograficznego, tapet, reklamy magnetycznej, naklejek o małym formacie, naklejek przycinanych ploterowo po obrysie, grafik na kasetony. 

Wróć do listy pytań

 

Jakie terminy realizacji zleceń oferuje drukarnia?

Czas realizacji zlecenia zależy od jego wielkości, materiału do druku i parametrów wydruku. Standardowe zamówienia staramy się realizować w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od ich opłacenia. Czas realizacji zleceń nietypowych, w tym zleceń na wydruki poddanie niestandardowej obróbce (laminowanie, wycinanie ploterowe, docinanie do formatu) może wynieść od 3 do 7 dni roboczych.  W przypadku dużych zamówień powyżej 100 m2 wydruku termin realizacji może zostać ustalony indywidualnie z klientem. Czas realizacji zamówienia może ulec zmianie z przyczyn od nas niezależnych - o wszystkich zmianach i dłuższych terminach realizacji poszczególnych zleceń klienci zostaną poinformowani drogą telefoniczną lub mailową. 

Wróć do listy pytań

 

Na czym polega opcja ekspresowej realizacji zlecenia?

Dla wszystkich naszych klientów, którym zależy na bardzo szybkim otrzymaniu wydruków, wprowadziliśmy możliwość złożenia zamówienia z opcją jego ekspresowej realizacji. Wystarczy złożyć rano zamówienie zaznaczając w koszyku opcję ekspresowej realizacji zlecenia i opłacić je (warunkiem jest zaksięgowanie na naszym koncie płatności za zamówienie do godziny 12.00 danego dnia), a wydruki zostaną do Państwa wysłane już następnego dnia roboczego. Ceny druku przy ekspresowej realizacji zlecenia są o 30% wyższe od cen zamieszczonych w naszym cennniku. 

Uwaga: ekspresową realizacją zlecenia nie możemy objąć wydruków o niestandardowej obróbce, w szczególności nie ma możliwości zamówienia w trybie przyśpieszonym wydruków laminowanych, wycinanych ploterowo lub docinanych do dopowiedniego formatu. Wydruki takie muszą przed dalszą obróbką lub spakowaniem wyschnąć, co uniemożliwia ich wysyłke w dniu druku. 

Wróć do listy pytań

 

Facebook